PersonaliaPaweł Małysiak - gitara, śpiew (fot. P. Madura)

fot. P. Madura

 

 

 

 

 

 

 

 

Koledzy mówią o mnie "lider zespołu". Ojciec dzieciom, wykształcenie - inżynier, zawód - handlowiec. Gitarowe szlify zdobywałem w harcerstwie, to słychać...ale gitarę mam fajną. Wokalu nigdy nie szlifowałem, też słychać. Miewam zapędy grafomańskie, vide teksty. Uwielbiam góry i żagle, podniecam się starymi kolejami. Moi faworyci to: Albert Collins, Otis Rush, Albert King, Freddie King, Lonnie Brooks, Luther Allison, J.S. Bach, W.A. Mozart - zwłaszcza Requiem K626.

Artur Bazior - gitara, śpiew  (fot. P. Madura)

Salwator, V L.O., U.J., jeżeli Grupa Bluesowa to tylko Krakowska. Z Pawłem znamy się od zawsze. Podobnie jak On - znajomość z gitarą zawarłem przy ognisku harcerskim. Później był ROK 80/81; bywałem na koncertach w klubie „ Pod Ręką”, na mityngach bluesowych w Dworku Białoprądnickim – „ I ja też chciałem grać”. Pierwsze bluesowe skale pokazał mi Kazek Dobrowolski – Wielkie Dz(w)ięki , dalej zaczyna się już historia z KGB. Z wykształcenia jestem etnografem, z zamiłowania praktykującym czasami archeologiem. Granie w zespole wyzwala - mam nadzieję, że nie tylko we mnie - pozytywne wibracje, dlatego to robię. 

Jerzy Walasek - perkusja (fot. K. Kornecki)
 

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz Suchowiejko - saksofon altowy, śpiew (fot. P. Małysiak)

Tomek to jedyny wśród nas muzyk zawodowy  - "dokuczał" mi na początku Paweł. Bo i była to prawda, wtedy. Choć w różnych miejscach i w różnych ..mundurach - (se) żyję bo, gram. A w dodatku lubię to co robię, a robię to co lubię. (A lubię jeszcze np.. pisać nuty: dla KGBnapisałem ich kilka, czasem więc zabieram je na koncerty i stawiam przed sobą.. a co?) Grywałem muzykę do sztuk w teatrze Słowackiego, czasem grałem z orkiestrą w Filharmonii Krakowskiej. Zaliczyłem kilka big-bandów i zespołów kameralnych. Innych miejsc ujawnię bo to tajemnica wojskowa, pssst..!

 Bartosz Bętkowski - saksofon tenorowy, flet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Był uczniem: Piotra Barona i Jerzego Główczewskiego. Przepracował dwa kontrakty na japońskim statku jako muzyk, opływając cały świat. W Polsce grał w tak egzotycznych zespołach jak ICH TROJE. Obecnie współpracuje z wieloma zespołami: EL CENCERRO, ELOKWENCJA, Gilles Barratt Quartet (płyta „Fragments”), z Tomaszem Drabiną w duecie, jak też w formacji AVIACCORD. Od wielu już lat jest członkiem zespolu Pudelsi. (płyta „Madame Castro”), itd. Przez cały ten czas jest członkiem zespołu KGB. Jak sam mówi - „przyszedł kiedyś na zastępstwo i się zasiedział, bo miłe znalazł tu towarzystwo” 

Bogdan Mietniowski - gitara basowa (fot. A. Szczepanik)